18Rugsėjo
10:00

ONE[R] ŠOKIO KINO SEMINARAS. Seminarą ves Simona Deaconescu (Rumunija)

2018 m. rugsėjo 17-18 d. 

 

 

 

 

 

Seminaras atskleidžia praktinį konkrečiai vietai skirto šokio filmo kūrimo procesą. Dalyviai dirbs grupėmis, siekdami sukurti vienos minutės trukmės šokio filmą. Seminaro metu aptarsime, kas tai yra šokio filmo kūrimas bei susipažinsime su kinematografinėmis sąvokomis, tokiomis kaip kadravimas, fotoaparato kampai ir judesiai, ritmas, dinamika ir garsinė aplinka. Seminaras koncentruojasi į kūno ir aplinkos bei konkrečios ir skaitmeninės tikrovės santykių analizę. Žaisminga seminaro atmosfera pagrįsta eksperimentais ir atradimais. Nors dalyviai vykdys užduotis, apimančias kūno ir kameros judėjimą, jie turės galimybę ir patys kurti erdves iš savo kūnų arba kūrybiškai prisijungti prie bendros aplinkos.

 

Simona Deaconescu (1987 m.) studijavo choreografiją Nacionaliniame Teatro universitete ir kino režisūrą Bukarešto Media universitete. 2013 m. ji įkūrė nepriklausomą šokio trupę „Tangaj Collective”, kuriančią šokių spektaklius ir vaizdo meno projektus. 2014 m. ji gavo Europos tinklo „DanceWEB” stipendiją, o 2016 m. Nacionalinis šokio centras ją apdovanojo garbės ženklu už indėlį į šiuolaikinio šokio sklaidą Rumunijoje, ypač už naujų tendencijų plėtrą. Jos vedami seminarai ir sukurti spektakliai buvo pristatyti įvairiuose festivaliuose Rumunijoje, Austrijoje, JAV, Vengrijoje, Turkijoje. Nuo 2013 m. ji kuria trumpametražius šokio filmus. Autoriniai filmai „Sonder“ (2016) ir „Silent Places“ (2013) buvo pristatyti ir apdovanoti daugiau nei 40 šokių festivalių visame pasaulyje. Ji yra viena iš Bukarešto tarptautinio šokio filmų festivalio steigėjų ir meno vadovė.

 

Seminare kviečiami dalyvauti scenos menų, ypač šokio specialybės studentai, profesionalūs šokėjai ir choreografai, video meno kūrėjai, kt. Trukmė 2 dienos x 3 val. Seminaras vyks anglų kalba. Dalyvavimas nemokamas. Pageidautina, kad dalyviai turėtų savo asmenines kameras ar kitus įrenginius, galinčius filmuoti (telefonus, planšetes, DSLR ir kt.). Dėl riboto dalyvių skaičiaus būtina išankstinė registracija iki rugsėjo 1 d. el. paštu: inga@kkkc.lt / Tel. nr. pasiteiravimui: +370 618 14506.  

 

© 2018 Visos teisės saugomos. Tarptautinis menų festivalis Plartforma   |   Ankstesnių festivalių programa - PLARTFORMA 2017