15Rugsėjo
10:00

ŠIUOLAIKINIŲ SCENOS MENŲ KRITIKOS SEMINARAS. Seminarą ves Rok Vevar (Slovėnija)

2018 m. rugsėjo 14-16 d.

 

 

 

 

 

Šiuolaikiniai scenos menai yra tos scenos praktikos ir kūriniai, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai susiję su meniniais požiūriais, procedūromis, formatais ir modernaus, postmodernaus bei įvairaus (istorinio, neo- ir trans-) avangardinio teatro, choreografijos, fizinėmis ir technologinėmis scenos praktikomis bei jų pažinumu. Pastarieji dažniausiai peržengia ribas, kuriomis apibrėžiame klasikinius ar tradicinius scenos menus. Norint juos vertinti kritiškai ir pagilinti mūsų analitines kompetencijas, turime rasti naują būdą juos pažinti, išrasti autentiškus veiksmus ar strategijas, kaip juos stebėti bei suprasti, kaip jie stebi mus. Trijų dienų šiuolaikinio scenos menų kritikos seminaras ketina pasiūlyti šių menų skaitymo priemones kartu su galimais rašymo metodais, kritinėmis taktikomis ir strategijomis. Pirmą dieną, pasitelkdami vaizdinę istorinių pavyzdžių medžiagą, stengsimės atskleisti kai kuriuos šiuolaikinio scenos meno sisteminius elementus / kategorijas, kad galėtume pažinti ir galbūt pagreitinti suvokimo procesą (skaitymo / stebėjimo / skenavimo / pasipriešinimo / susitaikymo / dalyvavimo ir kt.). Antrą ir trečią dieną, susipažinę su festivalyje „Plartforma“ pristatomais darbais, „atidarysime” rašymo laboratoriją, kurioje gilinsimės į žaismingus kūrybinio rašymo būdus.

 

Rokas Vevaras (1973) – rašytojas, dramaturgas, teoretikas ir šiuolaikinio šokio ir teatro istorikas, gyvenantis ir dirbantis Liublijanoje (Slovėnija). Jis publikuoja straipsnius apie šokį ir teatrą įvairiuose kasdieniuose bei savaitiniuose laikraščiuose ir žurnaluose bei mokslo žurnaluose. Slovėnijos Laikinojo šokio archyvo įkūrėjas (pristatytas įvairiuose teatro / šokio festivaliuose Kroatijoje, Bulgarijoje, Makedonijoje ir Harvardo universitete, Kembridžas, MA, JAV), kuris 2017 m. balandžio mėn. buvo perkeltas į šiuolaikinio meno muziejų „Metelkova Ljubljana“ . Nuo 2009 m. Nomad šokio akademijos, Balkanų Šiuolaikinio šokio tinklo narys, Tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „CoFestival“ ko-kuratorius. Kaip dramaturgas, jis bendradarbiavo su choreografais Sinja Ožbolt, Jana Menger, Goran Bogdanovski, Andreja Rauch Pozdravnik, Snježana Premuš, Kaja Lorenci ir kt., o pastaraisiais metais Mladinsko teatre Liublianoje su Oliveriu Frljiću, Anu Vujanoviću, Saša Aasentićiu ir kt. 2013-2015 m. jis ėjo asist. profesoriaus pareigas Ljubljanos teatro akademijoje (teatro kritika) ir Ljubljanos šokio akademijoje (20 a. šokio istorija, šokio analizė, šokio dramaturgija). Yra išleidęs keletą knygų: „Deadline – straipsnių ir esė rinktinė“ (2011), „500 dramskih zgodb“ (1997), „Diena, naktis + žmogus = ritmas, šiuolaikinio šokio kritikos antologija 1918-1960 m. (pasirodys 2018 m. rugsėjį).

 

Seminare kviečiami dalyvauti jaunieji scenos menų kritikai, žurnalistai ir/arba šių specialybių studentai. Trukmė 3 dienos x 3 val. Seminaras vyks anglų kalba. Dalyvavimas nemokamas. Dalyviams, atvykstantiems iš kitų Lietuvos ar užsienio miestų, suteikiama nakvynė. Dėl riboto dalyvių skaičiaus būtina išankstinė registracija iki rugsėjo 1 d. el. paštu inga@kkkc.lt / tel. nr. pasiteiravimui: +370 618 14506.

 

© 2018 Visos teisės saugomos. Tarptautinis menų festivalis Plartforma   |   Ankstesnių festivalių programa - PLARTFORMA 2017