16Rugsėjo
18:30

Šokio spektaklis „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“ (chor. Greta Grinevičiūtė, Lietuva)

Idėja, choreografija ir atlikimas: Greta Grinevičiūtė
Režisierius: Paulius Markevičius
Dramaturgė: Kristina Steiblytė
Kompozitorius: Vladas Dieninis
Šviesų dailininkas: Julius Kuršis
Kostiumų dailininkė: Rūta Kyguolytė
Video: Saulė Bliuvaitė
Operatorė: Vismantė Ruzgaitė
Video šviesų dailinikas: Jurgis Matulevičius
Premjera: 2018 kovas

 

Trukmė: 50 min.
Vieta: Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A)

 

Šokėja ir choreografė Greta Grinevičiūtė spektaklyje „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“ kviečia žvilgtelėti į privačią moters erdvę, kurioje ir kurią nuolat veikia ir keičia buitis, santykiai ir šokis. Spektaklio centre – moteris. Jauna, patraukli, talentinga. Ji yra ir mergaitė, ir kūrėja, ir svetimų idėjų įgyvendintoja, ir pati sau viršininkė, ir sekso simbolis, ir sekso objektas, ir subjektas... Moteris, ieškanti kelių į meilę ir bendrystę, bet vis grįžtanti ten, kur tarpsta gerai pažįstama vienatvė. Kurianti moteris, mėginanti nepasiduoti spaudimui investuoti į įvaizdį, ne į meną. Čia, savo erdvėje, kamuojama vidinių prieštaravimų, aplinkos lūkesčių ir savo asmeninių aistrų neatitikimo, ieškodama teisingiausio ir įdomiausio būdo ji stengiasi kurti savo gyvenimą.

 

 

„Šokyje dulkių siurbliui ir tėčiui“ pinasi autbiografiniai pasakojimai, televizija, kinas, literatūra, teatras, šokis, kadaise tėčio klausyta muzika ir fantazija. Patirtas, pažįstamas pasaulis yra greta išgalvoto. O centre, pati įsukusi tą sūkurį, bet nebetūnai jį vis dar kontroliuojanti, – šokanti moteris.

 

 

Foto: Vismantė Ruzgaitė NONA

 

 


 

     

 

 

© 2018 Visos teisės saugomos. Tarptautinis menų festivalis Plartforma   |   Ankstesnių festivalių programa - PLARTFORMA 2017