16Rugsėjo
17:00

Trupės "Rapid Eye" (Danija) naujojo cirko spektaklis „Mėnulio iliuzija“

Autoriai ir atlikėjai: Samuel Gustavsson, Petter Wadsten
Muzika: Bjørn Svin
Režisierius: Lars Bethke
Konsultantai: Ben Richter, Nina Kareis
Kostiumai ir scenografija: Signe Beckmann
Video: Solvejg Hockings
Premjera: 2016
Rėmėjai: Statens Kunstråd, Konstnärsnämnden, Forsøgsstationen and Västmanlands Länsteater
www.rapideye.dk


Trukmė: 50 min. 
Vieta: Klaipėdos dramos teatro Mažoji salė (Teatro g. 2)

 

Spektaklyje „Mėnulio iliuzija” trupė „Rapid Eye” atskleidžia įstabią vizualumo, muzikinės magijos ir užburiančio žaismingumo visumą. Žonglieriai Samuel Gustavsson ir Petter Wadsten, vieni svarbiausių Skandinavijos šiuolaikinio cirko menininkų, intriguoja optinėmis iliuzijomis, kurias sustiprina išskirtiniai elektronikos muzikanto Bjørn Svin ritmai. Kai Gustavsson ir Wadsten žaismingai lengvai atlieka savo akrobatinius triukus, užgimsta subtili ir nuotaikinga poezija – regis, kad jie gimė tam, kad būtų kartu šioje scenoje.

 

 

* Kritikų kampelis:

„Švelnus ir poetinis žaidimas su iliuzijų meniu.” – „Berlingske Tidende”
„Tyli poezija, humoras ir dešimtys žiedų (...) stebuklingai nuotaikingos akimirkos.” – „Politiken”
„Išskirtinai geras atlikimas.” – „Teater 1”

 

2010 m. „Rapid Eye” įkūrė menininkas Samuel Gustavsson. Per aštuonerius gyvavimo metus trupė įsitvirtino kaip unikalus reiškinys šiuolaikiniame scenos menų lauke. Trupė kuria spektaklius, savyje apjungiančius šiuolaikinį cirką, šokį ir vizualųjį teatrą. Spektakliai išsiskiria savo meile žmonėms ir jų buvimui pasaulyje, žaismingai tyrinėdami jų kasdienybę. S. Gustavsson domina tiek svarbūs, tiek ir maži gyvenimo dalykai. Santykiai tarp tavęs, manęs, gyvenimo ir visatos pateikiami tarsi pro mikroskopą. Humoristinė poezija, filosofinė magija, profesinis tikslumas ir laikas bei žavios asmenybės scenoje charakterizuoja „Rapid Eye” spektaklių unikalumą ir kokybę.

 

Foto: Petter Samuel

 

 


 

     

 

 

© 2018 Visos teisės saugomos. Tarptautinis menų festivalis Plartforma   |   Ankstesnių festivalių programa - PLARTFORMA 2017