18Rugsėjo
18:30

Trupių „VerTeDance“ ir „Clarinet Factory“ šokio spektaklis „Korekcija“ (Čekija)

Režisūra: Jiří Havelka
Choreografija ir šokis: Veronika Knytlová / Marta Trpišovská, Tereza Ondrová / Soňa Ferienčíková, Martina Hajdyla Lacová / Helena Arenbergerová, Karolína Hejnová / Sára Arnsteinová, Petr Opavský / Michael Vodenka, Robo Nižník, Jaro Ondruš / Rado Piovarči
Kostiumai ir scenografija: Dáda Němeček
Šviesų dailininkė: Katarína Ďuricová
Muzika: Clarinet Factory live
Produkcija: VerTeDance o.s., danceWATCH – Karolína Hejnová
Rėmėjai: City of Prague, Ministry of Culture of the Czech Republic, Foundation Život umělce, METROSTAV a.s., Tanec Praha NGO / Ponec – The Dance Venue, Čtyři dny o.s. and ALT@RT o.s.
www.vertedance.org
www.clarinet-factory.cz


Trukmė: 55 min.
Vieta: Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A)

 

* Apdovanojimai:
Czech Theater DNA Award 2016
Herald Angel Award 2015 /Audience Award At Be Festival 2015 / Mess Festival Award 2015 / Total Theatre Award 2015 Nomination
Dance Piece of the Year Prize 2014 / Theater News Prize 2014 / Best Light Design 2014
 

Įsivaizduokite pasaulį, kuriame jūs negalite tobulėti, nepaisant visų jūsų pastangų siekti geresnių rezultatų.

 

 

Gausiais apdovanojimais įvertinta šiuolaikinio šokio trupė „VerTeDance“ pristato įtaigų kūrinį apie laisvės trūkumą ir galimybę priimti sprendimus. Spektaklio metu trupės nariai vijasi aplink savo pačių šešėlius, o moderniai minimalus „Clarinet Factory“ garso takelis kuria papildomą įtampą.
 

Refleksai, nuolaužos ir kreivės; nepaliaujamos pastangos, kilimas ir eilinis kritimas – kiekvienas pusiausvyros praradimas koreguojamas ir grąžinamas į stabilią pradžią. Teatrinių ir choreografinių elementų bei subtilaus humoro dėka, spektaklis teigia, kad laisvės siekimas dažnai susijęs su praradimais, nes neretai mus lydi laisvės priimti sprendimus baimė. O tai sąlygoja patogumo, atsipalaidavimo, artumo ir atsidavimo, net laimės jausmo suvaržymus.


* Kritikų kampelis:

„Išties pakeliantis virš kasdienybės šokio teatras, dažnai netgi pakeičiantis mūsų požiūrį į pasaulį.“ – Duska Radosavljevic, Exeunt magazine
„Puikus žmonijos atvaizdas ...“ – Stuart Wilson, Edinburgh Fringe Reviews
„Turtingas ir ryškus, pilnas humoro ir urbanistinės elegancijos.“ – Lucy Ribchester, Fest Magazine

 

Jiří Havelka yra režisierius, autorius ir aktorius. 2003 m. jis baigė Alternatyvaus ir lėlių teatro režisūros programą Jan Schmido ateljė Prahos Scenos menų akademijoje (DAMU). Todėl nenuostabu, kad teatrinėje kūryboje jis koncentruojasi į grupinę improvizaciją kaip unikalių, originalių spektaklių kūrimo būdą. Jo pjesės dažnai balansuoja tarp dramos ir alternatyvos, net fizinio ar vizualaus teatro. Pradžioje jis daugiausia dirbo su studija „Ypsilon“ Prahoje, yra vienas pagrindinių grupės „Vosto5“ narys. 2008 m. apdovanotas Alfredo Radoko prizu „Metų talento“ kategorijoje. 2013 m. „DRAK“ teatre jis sukūrė spektaklį „Poslední Trik Georgese Meliése“, skirtą vaikams, vėliau – čekų-vokiečių projektą „Dechovka“. Abu jie apklausoje „Metų spektaklis“ įvertinti aukščiausiomis pozicijomis. Jiří taip pat dirba su šokio teatru, pvz. projekte su „VerTeDance“ trupe „Naučená bezmocnost“ ir spektaklyje „Korekce“ (2014 m.).
 

Clarinet Factory – išskirtinis klarnetų kvartetas, vienas iš unikaliausių Čekijos ansamblių, jau daugiau nei dvidešimt metų puošiantys sceną. Jų stilius balansuoja tarp šiuolaikinės ir klasikinės muzikos, džiazo ir pasaulinės muzikos, tačiau dirba ir su elektroninės muzikos bei multi-žanriškais projektais. „Clarinet Factory“ taip pat yra sukūrę muzikos takelius kinui, kompozicijas teatro ir šokio spektakliams, o 2017 m. kovo mėn. išleido savo naują CD „MEADOWS“ (homerecords.be).
 

„Įsivaizduokite muzikos dirbtuvę ar laboratoriją, papildytą klarneto garsų prieskoniais, klasikiniu muzikos atlikimu, pasaulinės muzikos, džiazo ir minimalizmo prisilietimu. Taip sukuriama erdvė jūsų pačių stiliui suklestėti; stiliui, kuris tikrai peržengia tradicines ribas ir geriausiai apibūdinamas kaip „muzika be sienų“, -teigia „Clarinet Factory“ apie savo muzikinę koncepciją.

 

Foto: Linda Prusova, Vojtech Brtnicky, Radek Holes

 

 


 

     

 

 

© 2018 Visos teisės saugomos. Tarptautinis menų festivalis Plartforma   |   Ankstesnių festivalių programa - PLARTFORMA 2017